Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie zapala się kontrolka świec żarowych. 1,9tdi. 90KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie zapala się kontrolka świec żarowych. 1,9tdi. 90KM

    Wieczorem w niedziele pojawila sie kolejna opcja zakupowa. W poniedzialek obejrzalem jeszcze raz po raz setny chyba Superba i Octavie III (tydzien wczesniej ogladalem znow Passata). Z tej trojki najbardziej niezmiennie podoba mi sie Superb II... Stwierdzilem, ze jesli S3 bedzie super to sobie go kupie za kilka lat, a jesli bedzie dla mnie gorszy od S2 (te ostatnie wizualizacje mi sie nie podobaja...) a nie bedzie opcji zamawiania juz S2 to bede zalowal, ze nie kupilem samochodu, ktory od 2008 r. mi sie zawsze bardzo podobal. I co? bede wtedy szukal uzywanego? gdzie? jak? juz przerabialem uzywane, i w porownaniu z nowymi to zawsze w moim przypadku nowe okazywaly sie lepsze.

    No i dzis kupilem nowe S2 w ramach wyprzedazy ostatecznie od sprzedawcy zupelnie nieznanego.

    Odbieram mam nadzieje, ze w przyszlym tygodniu.

    Jak odbiore to sie pochwale w dziale nasze auta (no i pochwale sie tez Up!em).

    Tak wiec mam obecnie flote :diabelski_usmiech

    Dziekuje wszystkim za konstruktywna dyskusje.

    Co zabawne - identycznie jak w przypadku Up!'a - auto zostalo kupione bez zadnych polecen czy znajomosci.

    Pozdrawiam i w ramach uczczenia zakupu udaje sie za 20 minut z termosem grzanca do kina na film Hobbit Bitwa cos tam.

    Czolem! 8)

  • #2
    Nie zapala się kontrolka świec żarowych. 1,9tdi. 90KM

    Witam.
    Mam problem z odpaleniem silnika w skodzie 1,9. Nie zapala się kontrolka świec żarowych, auto nie odpala. Po zdięciu fajek ze świeć nie pojawia się napięcie po właczeniu zapłonu. Swiece są dobre.

    Gdzie może być usterka?
    Pomocy!

    Komentarz


    • #3
      Przekaźnik 103 albo 109 nie pamiętam. Znajdziesz go pod osłoną pod kierownicą.

      Komentarz


      • #4
        Ok. Sprawdzę jutro. Dzięki. Czytałem wiele podobnych tematów i zgłupiałem. Czy mogę zamienić z jakimś innym na próbę? bo w niedzielę nie zakupię.

        Komentarz


        • #5
          Dzidek 7, za świece odpowiada przekaźnik 103. Zamień się z kimś kto też ma diesela i sprawny przekaźnik. Sprawdź też bezpieczniki na akumulatorze (nie pamiętam, który jest od świec ops: ) BTW, skoro mówisz, że masz 90 KM to nie ARL tylko AGR/ALH ARL w ogóle nie był montowany w Octavii
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            Tak. Może źle wpisałem symbol silnika.

            [ Dodano: Sob 08 Lut, 14 21:20 ]
            Rozumiem, że nie sprawdzę tego na innym przekaźniku umieszczonym w moim samochodzie? Mam nadzieję , że to tylko usterka przekaźnika. Auto miało wcześniej uszkodzone wszystkie świece. Czy to możliwe żebym jeździł na dwóch lub jednej aż wysiadły wszystkie? Lub , że są tak wyliczone i psują się wszytkie razem?

            Komentarz


            • #7
              Sprawdź bezpieczniki.

              U mnie kiedyś chiński bezpiecznik nie miał przejścia i sterownik silnika nie miał prądu. Wówczas nie zapala się kontrolka świec i samochodu nie można odpalić. Możesz spróbować podpiąć na krótko napięcie z aku na zaworek w pompie (ten na tłokorozdzielaczu) wówczas furmanka odpali w trybie awaryjnym.

              Komentarz


              • #8
                Dzidek 7, świece mają określoną żywotność i po XX kkm (nie pamiętam ile) lub po 4 lub 5 latach powinno się je wymienić. Nie sprawdzisz tego na innym przekaźniku ze swojego auta, bo każdy przekaźnik ma inaczej zrobione styki i za co innego odpowiada. Poza tym bezpieczniki taśmowe w tej puszce na akumulatorze.
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • #9
                  Dziś posprawdzałem przekaźniki, okazało się, że to 109 był uszkodzony. to jest chyba od sterownika. Wymieniłem i jest ok.
                  Wasze podpowiedzi pomogły mi w lokalizacji usterki.
                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    To jest tak ze ten przekaznik oznaczony 109 załacza 12V z szyny tzw +30 na inne dalsze wazne moduly.
                    Z tej szyny przez 109 są zasilane podstawowe moduly , zawor na pompie wtryskowej oraz przekaznik od swiec zarowych, moze nawet ma numer 103 tego nie wiem dokladnie. Jak przekaznik 109 bedzie kopniety to nie bedzie zasilania przekaznika od swiec zalanczajacego swiece. Tak to rozwiazali. Przkaznik 109 daje napiecie na bezpieczniki numerowane F34, F32, F43 oraz wlasnie na przekaznik od swiec.
                    Wlasnie pare dni temu przrabialem miernikiem caly ten uklad gdyz auto mi nie chcialo odpalac. Niestety u mnie sprawa byla typowa zimą. Zamarznieta gdzies woda w paliwie spowodowala podczas proby rozruchu zapowietrzenie ukladu wtryskowego. Z racji takiej ze jestem amatorem w kwestii mechaniki, rylem uklad elektryczny czy aby zawor na pompie wtryskowej otwiera sie w momencie rozruchu. Kiedy wyeliminowalem elektronike/elektryke , z pomocą tego forum odpowietrzylem wtryskiwacze i auto ruszylo.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez aro333
                      To jest tak ze ten przekaznik oznaczony 109 załacza 12V z szyny tzw +30 na inne dalsze wazne moduly.
                      Z tej szyny przez 109 są zasilane podstawowe moduly , zawor na pompie wtryskowej oraz przekaznik od swiec zarowych
                      to w takim razie może jesteś w stanie wytłumaczyć mi czemu w moim AGR (wyposażenie Ambiente ICE) nie ma przekaźnika 109 i to co ma działać to działa?
                      رافال
                      Spoty
                      Cause freedom is a lonely road
                      My O2FL

                      Komentarz


                      • #12
                        Wiesz, tego to nie wiem,nie jestem elektrykiem samochodowym. Z twego co tu wyczytalem to w wiekszosci jest tak jak napisalem choc ktos pisal i o tym ze nie ma takiego przekaznika tak oznakowanego tylko jakos 209 albo cdos inaczej. A moze nie masz przekaznika a ktos na krotki wsadzil zwoprę zamiast stykow przekaznika? Choć jezeli masz od nowosci to raczej partyzantki takiej nie ma. Pewnie masz wiazki po jakiejs rewizji zmianowej i jest to inaczej rozwiazane.Trzeba by znalezc schemacik do tego typa ICE

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X